Вшанували майданівців

Ведуча: День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Цього дня 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Усього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

В цей пам’ятний день просвітяни Івано-Франківської області  в музеї Героїв Небесної Сотні провели Майданівські читання. Перед тим отець Роман Паньків відправив тут заупокійну Службу Божу.

Набатний, буремний, тривожний. Барикадний – таким запам’ятався нам голос революції гідності, таким він постав на сторінках поетів і простих людей,  які вперш взялися за перо, щоб зростати у мужності, справедливості, у непокорі, зростати у європейському виборі і в європейських цінностях.

Не міг обійти  увагою поет «Небесну сотню», яка полягла за те, щоб Україна йшла до Європейського Союзу член Ради обласної «Просвіти», член НСЖУ Заслужений діяч естрадного мистецтва України Нестор Мартинець. І тут він прочитав вірші із своєї книжки «Революція гідності» тай виконав деякі з них покладені на музику. Завідуюча культурно-масовою роботою обласної «Просвіти» ведуча і організатор заходу Михайлина Боднар прочитала вірші, які упорядкувала із своєї книжки «А сотню вже зустріли небеса». Не без хвилювання читала тематичні вірші Василина Ткачук, чий син був на Майдані, в АТО, і сьогодні на війні. В Музеї Героїв Небесної сотні зібралось чимало патріотів, щоб віддати шану полеглим, які відстоювали Україну на Майдані у важкій борні і прочитала про ці події свої вірші. Це і активні  учасниці  цих днів як в нашому  місті, так і в Києві, Катерина Бойчук, Галина Мельничук, Любов Ярова. Сольний  номер виконував керівник народного фольклорно-етнографічного гурту «Пшеничне перевесло» ОО «Жіноча громада» Володимир Соболевський «Чорна рілля ізорана». На піднесенні присутні зустрічали патріотично налаштованих учнів фізико-технічного ліцею, яких організувала наставниця Оксана Савчук.

У заході взяли участь і виступили заступник голови міста і територіальної громади  Віталій Федорів  та директор музею художник Роман Бончук, які нагородили організатора та ведучу заходу, завідуючу культурно-масовою роботою обласної «Просвіти» Михайлину Боднар нагрудним знаком «Гордість Івано-Франківської територіальної громади» і Грамотою за співпрацю та активну участь у заходах приурочених до подій Майдану, впорядкування  книжки «А сотню вже зустріли небеса», яка знаходиться в музеї.

М. КОВАЛЬЧУК

Можливо вам сподобається...