Просвіті -152
Сьогодні, 8 грудня 2020 року минає 152 роки з часу створення «Просвіти» – найдавнішої української патріотичної громадської організації, якій належить історична заслуга у формуванні нації. Просвіту» справедливо називають матір’ю українських патріотичних організацій – на її основі утворилися десятки інших громадських структур типу «Рідна школа», «Сокіл», «Сільський господар», кооперативні товариства та інші. Її завданнями були формування національної свідомості й духовності української нації, відродження історичної пам’яті й традицій нашого народу, плекання нових будівничих Української держави, згуртування всіх інших громадських організацій навколо себе задля захисту українства у всіх сферах буття народу.
Змінилося кілька епох, відійшли у небуття монархічні імперії і тоталітарні режими, політикою яких було намагання позбавити нас свободи і майбутнього, виросли покоління українців, а завдання, поставлені засновниками «Просвіти», залишались тими ж. Чи якась інша громадська організація сьогодні має таку давню історію, такий досвід роботи на духовних теренах, таке членство? Багатотисячною просвітянською громадою краю зроблено чимало, особливо за роки Незалежності, для утвердження української України. Згадані вище завдання «Просвіти» є не менш актуальні й сьогодні, в час випробувань для нашого народу, збройної аґресії російських окупантів. Тож просимо всіх вас безкорисливо і віддано вносити свою лепту в ці святі для кожного українця справи. Працюймо і далі на просвітянській ниві не для слави, не для себе, а для всієї спільноти, для України.
З нагоди цієї славної дати зичимо вам, шановні просвітяни і всі краяни, віри в наше майбутнє, успіхів у вашій діяльності, людського щастя. Вітаємо усіх просвітян і всіх тих, хто вважає себе просвітянином в плані сповідування національних і моральних цінностей, хто маленькими і великими вчинками утверджує українство у всій його багатогранності! Мудрості нам, любові і продуктивної співпраці у спільних намірах!
Від імені Правління голова ІФ ОО ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка Степан ВОЛКОВЕЦЬКИЙ