Потребує нашої праці

Карантин, здається, нищить все життя в прямому і переносному сенсі. Бо ж скільки сил потрібно докласти до будь-якої духовної справи, аби вона дійшла до душ і сердець небайдужих українців. Адже виглядає, що їм сьогодні буквально закритий доступ до таких осередків.
І все ж «Просвіта» працює, підтримуючи культурне життя міста і краю. Якраз у часі написання радіодиктанту у День української писемності та мови на тему «Виклики книжкової ери» у просвітянському видавництві в серії «Бібліотека Просвіти» вийшла книжка «Просвіта Прикарпаття. Рік 2018. Ювілейний». У ній зібрано матеріали, які розповідають про життя і діяльність товариства у знакове 150-ліття. А вже позавчора в ОНД «Просвіта» відбулася презентація, яку розпочала одна з упорядників – завідувачка культурно-масової роботи обласної «Просвіти» Михайлина Боднар. Вона запросила відкрити дійство учасниць тріо «Ґроно калини» обласної організації «Жіноча громада» у складі Наталії Тимощук, Галини Шиленко та Любові Ольшанської піснями «Котилася ясна зоря», «Колискова», «Там, де Ятрань круто в’ється».
– Нинішня презентація, зрештою, як і сама книжка і її видання, засвідчують, що Івано-Франківська «Просвіта» живе, працює і є прикладом для всієї України, – наголосив, відкриваючи імпрезу, голова ОО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Степан Волковецький. – Ситуація в державі – політична, соціально-економічна, духовна – засвідчує, що Україна конче потребує нашої праці. Бо попри те, що невдовзі відзначатимем 30-річчя Незалежності, українські цінності, як і сама державність, загрожені. І ми, просвітяни, маємо стати на лінії вогню, на лінії ідеї і духовності… Боротьба за Україну триває…
– І виданням цієї книжки, і сьогоднішньою презентацією розвіюємо атмосферу тривоги і безнадії, яку нам нав’язують, – сказав відповідальний секретар, один із упорядників книжки Михайло Січка. – У непростий час ми згадали багатьох і про багатьох просвітян, які віддають свій талант, свою працю, свої вміння і знання на благо спільної справи…
– Карантин врешті закінчиться, а люди, які читатимуть цю книжку, згадуватимуть творців просвітянського життя, славних сторінок нашого буття й історії, переданих на шпальтах «Галицької Просвіти» і використаних у книжці, – сказав автор цих рядків. – І цим виданням ми так чи інакше продовжуємо «книжкову еру». І разом із історіями буття «Просвіти» у ювілейний 2018-ий рік передаємо майбутнім читачам відчуття насолоди читання, гортання сторінок, запах паперу і друкованих сторінок, як про це йшлося в недавньому радіодиктанті…
– Історики щасливі, коли мають можливість доторкнутись до сувоїв папірусів, сторінок стародруків, – роздумувала голова Івано-Франківської міської «Просвіти» Марія Гуцол. – І ця книжка не дасть забути ту роботу, яку вершать наші просвітяни…
На важливості писання книжок і читання наголосив член Правління ІФ ОО ВУТ «Просвіта», директор фізико-технічного ліцею Мирослав Янишівський. Бо ж у навчальному закладі вже традиційно випускають «Записки ФТЛ (фізико-технічного ліцею)», «Тези наукових робіт учнів Малої академії наук»…
Про працю над творенням вишиваних обкладинок «Кобзаря» та інших видань говорила відповідальний секретар ІФ МО ВУТ «Просвіта» Наталія Синиця, а керівник «Музібастудіо» Іван Лабач оповів про організацію і проведення фестивалів «Музіба-фест», на які з’їжджаються більше пів тисячі конкурсантів з України. Про видання нових книжок і започаткування серії «Бібліотека «Просвіти», розповсюдження патріотичних видань на схід України говорили директор видавництва Орест Капустинський, керівник ВГЦ «Просвіта» Михайло Юськів, просвітянський активіст Зеновій Кияк...
І знову співало тріо «Ґроно калини», а гумористка Поліна Дідух розповіла гумореску.

Богдан Вівчар

Фото за посиланням

Можливо вам сподобається...