Живи Україно!

Карантин і різні політичні передвиборні амбіції далися взнаки на цьогорічне відзначення Дня народження нашої України.

Ведуться різні дискусії як варто було святкувати цей величний день в нашій історії із новим Президентом. Одні схвалюють музичне шоу на Михайлівській площі в Києві, другі критикують, ще інші організувалися в марш парад «З Незалежністю не жартують!».

На місцевому рівні глядачі та й самі виконавці не дуже схвально підтримали виконання концертних номерів одним і тим же колективом по п’ять-шість  пісень. А недалеко від Вічевого майдану біля Ратуші повторювалися виступити одних і тих же виконавців. Виснажувалися як виступаючі, так і глядачі, стоячи під палючим сонцем.

А ми в «Просвіті», щоб догодити і тим, і іншим організували свято у дворі на відкритій площі із сидячими місцями, коли яскраві промені сонця вже покинули це місце.

У Запису до небес підноситься і лине пісня «Чуєш, брате мій».Ведуча говорить: «Летять роки… Неначе журавлі навесні з приходом Незалежності України, повернулись до нас із забуття славні імена наших земляків, патріотів, поетів, письменників, композиторів і всіх тих, хто наближав жадану волю.” Зі святковими вітальними словами запрошують до виступу голову  обласної «Просвіти Степана Волковецького та новообраного голову Івано-Франківської міської «Просвіти» Марію Гуцол. Від них та від міського голови Руслана Марцінківа активісти просвітянського руху отримали нагороди: медалі, дипломи, грамоти.

Як було колись, коли постала Україна і як є сьогодні, яка небезпека чатує над нами і як діяти щоб цього не сталося у своєму виступі говорила член Ради обласної «Просвіти» громадська діячка Ольга Бабій.І ось під звуки патріотичних мелодій модельна агенція (кер. Вікторія Сущак) демонструє парад вишиванок, показ українських строїв.Чимало наших заробітчан їдуть в Італію на заробітки, а Ірина Фенчак звідти привезла з собою італійця, який в усьому підтримує свою дружину і нашу культуру. Сам ходить у вишитій сорочці, і їхні діти. Цю незрівняну красу нашої одежі, яку вишила українка, показали учасники модельної агенції.На початку добру частину святкової програми підготував і виступив фольклорно-етнографічний гурт «Пшеничне перевесло» ОО «Жіноча громада» (кер. В. Соболевський). У їхньому виконанні в різних формах прозвучали патріотичні та ліричні пісні, поетичні твори. Цю організацію теж представляло тріо «Гроно калини» (кер. Н. Тимощук). Добре підготувалися до свята вихованці Клубу обдарованих дітей обласної «Просвіти». Вивчили нові твори і придбали різнобарвне тематичне вбрання. Їх в цей день тепло зустрічали не тільки на просвітянській сцені. А й на святкових майданах міста. У новому сценічному вбранні до придбання якого долучилася крім депутатів міста теж «Просвіта», виступив і жіночий вокальний ансамбль «Квіти ромену» ОНД «Просвіта» (кер. О. Турок). Свою вихованку Анастасію Михайлюк привела на свято і досвідчений музичний педагог Наталія Хилюк, яка виконала пісні «Квітуча Україна» та «Назустріч долі».. Патріотичну поезію дарувала присутнім просвітянка Поліна Дідух. Під оплески піднімались на сцену членкині найдавнішої жіночої громадської організації Союзу українок, які майже тридцять років тому були в перших рядах, коли зароджувалася Незалежна Україна і яким сьогодні дороге це свято. Тепер співали  тут патріотичних пісень і закликали до єдності, до об’єднання всіх патріотичних сил, коли ворог постукав у наші двері з піснею «Єднаймося, люба родино».

Насамкінець заспівала керівник Клубу обдарованих дітей Руслана Денега «Живи Україно!». Вся площа піднялась в маєві синьо-жовтих прапорів стоячи скандували і заспівали всі разом «Ой у лузі червона калина похилилася»…

Тішуся, що ми піднесли дух наших краян, бо останнім часом навалилось багато бід на нашу землю з усіх сторін. Тож попри всякі заборони і негаразди не даймо себе зганьбити, зробімо все, що залежить від кожного з нас, щоб ювілей нашої  держави ми зустріли гідно.

Михайлина Боднар, завідуюча культурно-масовою роботою обласної «Просвіти», організатор і ведуча заходу.

Фотогалерея за посиланням:

Можливо вам сподобається...