Проєкти

«Розподіл критично необхідної підтримки для вимушено переміщених осіб в Україні».

Партнери: Міжнародна організація з міграції (МОМ).

Цілі: В рамках проєкту «Розподіл критично необхідної підтримки для вимушено переміщених осіб в Україні» ми роздали ВПО велику кількість гуманітарної допомоги на суму понад 200000 USD в 60 громадах області, а саме: розповсюдили по громадах 7000 матраців та 2000 кухонних наборів, роздали в заклади велику кількість гуманітарної допомоги (електричні плити, холодильники, морозильні камери, чайники, фени, кухонне приладдя, тощо).

2. «Збір інформації та підтримка польової діяльності МОМ».    

Партнери: Міжнародна організація з міграції (МОМ) – Агенція ООН з питань міграції.

Цілі: В рамках проєкту провели оцінку понад 200 закладів колективного розміщення ВПО в Івано-Франківській та Львівській областях, створили базу даних прихистків у регіоні та перелік запитів. Завдяки проведеній оцінці, міжнародні гуманітарні партнери мають змогу оперативно реагувати на термінові потреби колективних центрів та швидко надавати необхідну гуманітарну допомогу.

3. “SMILE – Підтримка дітей, молоді та їхніх сімей під час кризової ситуації в Україні”

Партнери: Фонд Terre des hommes (Tdh), з участю та фінансовим сприянням Центру кризи та підтримки Міністерства Європи та закордонних справ Франції і Oak Foundation.

Цілі: В рамках проєкту  проведено в серпні – жовтні 2022 року ряд заходів для дітей, якими опікується Служба для дітей та дітей ВПО, а саме: проведено спортивні ігри (в яких взяло участь 152 дитини); кулінарні воркшопи (в яких взяло участь 104 дитини), художні майстеркласи (задіяно 148 дітей), проведено туристичну поїздку в с. Гошів, Долинської громади Калуського району Івано-Франківської області, що малана меті ознайомити діток з тих областей України, де відбувалися чи відбуваються бойові дії з самобутньою культурою Прикарпаття та інтеграцією діток до проживання в нашому краї. Під час даної туристичної поїздки проведено екскурсії, мандрівки горами (в т.ч. Вишківський перевал), відвідування сакральних пам’яток в області,  творчі майстер класи, купання в басейні, пікніки та вечірні програми;

В рамках співпраці проводяться роботи щодо облаштування будівлі Центру соціальної підтримки дітей та сімей (в с. Братківці), де планується проживання 2 сімей (8-10 осіб) на термін до 3 місяців до моменту знаходження постійного житла і поселення нових сімей на аналогічний термін на постійній основі. Також заплановано відвідування дітей (сімей з дітьми) для отримання послуг психолога, логопеда, навчальних та інших послуг в кількості для 60-80 дітей на місяць.

Ведеться організаційна робота щодо впровадження проєкту забезпечення психологічної підтримки та організація інтеграційних заходів для дітей внутрішньо переміщених осіб, розвиток компетентності зі знання англійської мови, до якого планується залучити 160 дітей (120 ВПО та 40 з місцевої Громади). Цей проєкт реалізовуватиметься в Народному домі «Просвіта» та школах міста.

4. “Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні”. 

Партнери: федеральна компанія GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Цілі: Проведення в Карпатах дитячих таборів, в яких допомагали дітям з числа ВПО зняти психологічне напруження, пов’язані з пережитим досвідом військових дій, а також інтегруватися у культурний простір краю. Табір тривав з червня на базі дитячого відпочинкового табору «Петрос» (с. Татарів). За цей час 108 дітей (по 54 дитини у кожній зміні) мали змогу здійснити мандрівки в гори, веломандрівки, взяли участь у спортивних змаганнях, цікавих культурних програмах та інших активностях таборового життя. Активний відпочинок та оздоровлення поєднювалися з спеціально розробленою для проекту програмою психологічної підтримки, яку надавали 3 фахові психологи. Групові та індивідуальні заняття забезпечили можливість зняття гострих психологічних напружень, що були наслідком пережитого досвіду бойових дій, сприяли налагодження групової комунікації, допомагали дітям зрозуміти та прийняти свої емоції, сформувати позитивний погляд на світ та своє місце в ньому. Організаторами заходів в рамках проєкту виступили давні партнери – Обласне товариство ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка та Івано-Франківська міська рада, в особі Департаменту інтеграції громад, внутрішньої політики та роботи з ВПО та Служби у справах дітей.