Вшанували Зеновія Красівського
17 листопада в с.Витвиця відбулися заходи приурочені 90-й річниці від дня народження Славного сина Української Нації Зеновія Красівського. Богослужіння, віче та екскурсія зібрали патріотичну спільноту з Івано-Франківщини та Львівщини, які приїхали щоб вшанувати пам’ять Зеновія Красівського.
Легендарний український дисидент, письменник, громадсько-політичний діяч, учасник національно-визвольної боротьби, поет, член Української Гельсінської групи, крайовий провідник Організації Українських Націоналістів народився 12 листопада 1929 року в селі Витвиця (Долинський район) у патріотичній сім’ї.
За свою проукраїнську позицію 21 рік провів у тюрмах, таборах та спеціальних закладах для «душевнохворих».
Протягом свого життя
Зеновій Красівський обстоював формулу, що «Росія – вічний
ворог України». «Наш ворог – то є ворог історичний: Росія. Вона все в нас
забрала. І якщо ми цього не усвідомимо, не організуємося і не дамо відсіч, чуда
не буде. Наша біда, що народ опустився. Поневолена нація не має вибору. Мусимо
усвідомити, що наш порятунок – у нашій любові до нашого народу, мови, звичаїв»,
– промовив Зеновій Красівський у січні 1991 року.
12.листопада 2019 року йому б виповнилось 90 років.
Головою громади Витвицької ОТГ Миколою Шикором було офіційно присвоєно Зеновію Красівському звання почесного жителя Витвицької об’єднаної територіальної громади.
В урочистому віче взяли участь Голова та члени Правління обласної “Просвіти” .
![](http://uaprosvita.if.ua/wp-content/uploads/2019/11/74887150_2388905131218870_4426968210989907968_n.jpg)
![](http://uaprosvita.if.ua/wp-content/uploads/2019/11/75424534_2388905224552194_8839297481217933312_n.jpg)
![](http://uaprosvita.if.ua/wp-content/uploads/2019/11/77279952_2275951549177179_4533980142963261440_o-1024x683.jpg)
![](http://uaprosvita.if.ua/wp-content/uploads/2019/11/74352083_471879757017056_8482609393702010880_o-1024x628.jpg)