Висловлюємо співчуття…

27 червня 2020 року відійшов від нас Почесний просвітянин, видатний вчений, педагог, академік УНГА, громадсько-культурний і просвітянський діяч, професор Івано-Франківського національно-технічного університету нафти і газу, доктор технічних наук, член Наукового товариства ім. Т. Шевченка, Клубу української інтелігенції ім. Б. Лепкого, голова Івано-Франківського міського об’єднання  Всеукраїнського товариства Просвіта ім. Т. Шевченка (1992-2020) Василь Степанович Бойко.

              Народився 17.09.1942 р. в селі Опори Дрогобицького району Львівської області в робітничій сім’ї. Закінчив з відзнакою Львівський політехнічний інститут (1967 р.), здобувши кваліфікацію інженера. Кандидатську дисертацію захистив у 1972 р., а докторську у 1974 р. Працював професором Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, серед численних наукових праць, підручників, монографій, довідників, словників є: «Російсько-український нафтогазопромисловий словник», 2-томовий «Тлумачно-термінологічний словник–довідник з нафти і газу», 5-мовний (українсько-російсько-англійсько-французько-німецький) та «Мала гірнича енциклопедія», а ще «Гірничий енциклопедичний словник» у 2-х томах.

    Як багато зробила ця Людина! Адже, він працюючи  в університеті ще й успішно керував майже впродовж 28-років на громадських засадах міським об’єднанням Товариства «Просвіта». Був надзвичайно працьовитим, вимогливим до себе і до інших, до нього з охотою горнулися люди і виконували всі його розпорядження. Ставши головою міського об’єднання Товариства української мови (тепер – Всеукраїнського товариства «Просвіта»), сформував навколо себе правління з однодумців, яке активно почало працювати, за короткий час було зареєстровано 86 осередків, в яких нараховується понад 2000 членів. Багатогранний талант і почуття громадянського обов’язку – ці два важелі в просвітницькій діяльності якраз і були притаманні професору Василеві Степановичу Бойку. Тому товариство «Просвіта», яке покликане виховувати патріотів України, піднімати почуття національної гідності і проводило під його керівництвом велику роботу. Разом з молоддю на високому рівні в Народному домі «Просвіта» відзначалися релігійні і державні свята та організовувалися зустрічі з депутатами всіх рівнів, представниками влади та творчими видатними діячами України. Також було проведено багато конференцій, просвітянських виступів, лекцій та зустрічей – диспутів з питань розвитку і функціонування української мови в місті і в Україні, на яких прийнято відповідні ухвали з метою виконання.

Василем Бойком було започатковано творчі зустрічі з просвітянськими родинами, в яких все своє свідоме життя пов’язане з «Просвітою». Всеукраїнська громадська організація завжди несла і несе свою просвітницьку місію в народ, допомагає не згаснути волелюбному вогню людського духу, свято зберігає нашу культуру, традиції, нашу невмирущу солов’їну українську мову, яку наші вороги хотіли і хочуть знищити і сьогодні. Від цих традицій не відходила і міська «Просвіта» на чолі з головою проф. В. Бойком – людиною глибокої внутрішньої культури. Дбав він і про культурний відпочинок просвітян. З метою вивчення рідного краю організовувалися екскурсії у визначні місця України, культпоходи на концерти, в музеї ,в театр.

З ініціативи голови Товариства професора Василя Бойка видано 2 томи книжки «Просвіта Івано-Франківська минуле і сучасне» у якій висвітлено історію і діяльність філії «Просвіти у Станіславові (1877-1944) та Івано-Франківського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»ім. Т. Шевченка. Завдяки цьому керівнику міська «Просвіта» стала джерелом знання і патріотичного виховання молоді в національному дусі. Послідовно і наполегливо працювало і працює Товариство на ниві культурно – просвітницького і духовного розвитку українського народу. І в цьому, насамперед, була велика заслуга голови Товариства професора Василя Бойка.

Світла і вічна пам’ять! Сумує Прикарпаття, плаче і ридає Українська Родина! Царство Вам небесне пане Василю! Щирі співчуття рідним: дружині п. Надії, сину п. Ростиславу і доньці п. Світлані, їхнім сімям, близьким цього патріота і громадянина України!

З глибоким сумом:С. Волковецький.В. Боцюрко, М. Січка, Н. Синиця, М. Гуцол,  Г. Дорошенко, О. Путько, В Шпільчак, А. Андрусяк, О. Вівчаренко, Л. Гаврилів, І. Гаврилович, Д. Захарук, О. Івасик, М. Кардащук, Г. Литвин, Є. Романишин, В. Сельський, Г. Терлецька, М. Турчин, С. Сивачук, просвітяни міста і області

Можливо вам сподобається...