Тижневик «Галицька Просвіта»

Перше число тижневика «Галицька Просвіта» (ГП) побачило світ 23 червня 2004 року, коли українці відзначали 15-річчя утворення Товариства української мови ім. Т. Шевченка і відродження «Просвіти», а в суспільстві визрівав Майдан проти антинародного режиму. Ініціатором створення "Галицької Просвіти" та автором назви видання був тодішній голова обласного об'єднання Степан Волковецький, який став шеф-редактором газети.

А перед тим про справи просвітянські, про постання незалежної Української держави писав і вів її попередник часопис «Новий час», який був зорієнтований на читачів різного віку, соціального становища. Цю традицію перейняла «ГП»… «Наше видання розраховане на різну читацьку аудиторію, в якій проте переважають просвітянські активісти, люди інтелігентні, пропагандисти національного відродження, йшлося у зверненні до читачів у першому номері «ГП». Тому закликаємо до співпраці науковців, краєзнавців, письменників, всіх, хто хоче бачити Україну по-справжньому незалежною, могутньою і заможньою…»

І з перших чисел «ГП» - пише про просвітянську діяльність, яка охоплює всі сфери нашого життя, історію і культуру, політику і економіку, літературу, мистецтво, спорт. Вона утверджує згоду в суспільстві, консолідацію нації, змобілізовує її до дії, стає на захист інтересів українців.

Спочатку «ГП» виходила на восьми сторінках щодватижні, а пізніше щотижня.

Становлення «ГП» припало на історичний для України час – Помаранчевої революції. Гостротою і публіцистичністю, об’єктивним висвітленням подій вона запалювала дух волі нашого народу не тільки на Заході, а й на Сході, куди її везли галичани багатотисячними накладами.

Вона і далі працює на національну й просвітянську ідею для реалізації тих сподівань, які відкрила Помаранчева революція. Газета гостро відчуває пульс життя суспільства, застерігає від спочинку на лаврах Майдану, закликає до єднання національно-демократичних сил. Вона стоїть на сторожі українського слова і постійно захищає українську мову від нападів українофобів, відкриває досі невідомі сторінки нашої історії, нові імена і постаті Великих українців і зокрема просвітян.

До уваги користувачів: Ви можете передплатити «Галицьку Просвіту». Передплатний індекс 91083. Вартість передплати (без вартості оформлення): на місяць – 3,38 грн., на квартал – 10,14 грн., на півроку – 20,28 грн., на рік – 40,56 грн.

«Галицьку Просвіту» варто прочитати і передплатити.

 

Тижневик “Галицька Просвіта”
Засновник – Івано-Франківське ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка
Свідоцтво – ІФ № 521 від 15.06.2004 р.
Шеф-редактор – Степан Волковецький
Головний редактор – Богдан Вівчар
Наша адреса: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. М. Грушевського, 18 тел. (0342) 75-05-86, тел./факс (03422) 2-38-67, e-mail: oblasna-prosvita@ukr.net
http://uaprosvita.if.ua/
Наші реквізити: Р/р 26003300012896 в ПАТ “Ідея Банк” МФО 336310, код 04929075.
За зміст і достовірність інформації у рекламі відповідає рекламодавець
Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій і подає матеріали для дискусії.
За точність викладених фактів відповідає автор
Редакція застерігає за собою право редаґувати і скорочувати матеріали.
Листування з читачами – тільки на сторінках газети