Відзначення 150-річчя "Просвіти"

"Галицька Просвіта" від 26 жовтня 2017 року

  • 70 років тому радянська влада розгорнула операцію «Захід», в межах якої із західних областей України примусово вивезли до Сибіру понад сто тисяч людей.   У меморіальному сквері відбулося вшанування пам’яті політичних депортованих спецпоселенців представниками громадськості й жителів міста.
  •  З нагоди святкування 75_ої річниці УПА на Прикарпатті відкрили унікальну медичну криївку та повстанську криївкумузей. Де саме та з чиєї ініціативи – у матеріалі нашого кореспондента.
  •  По–особливому відзначили 75–ту річницю створення УПА ліцеїсти Івано–Франківського фізико–технічного ліцею. Найстарші з них 14 жовтня піднялися  на Говерлу. Вже 23–ій раз найкращі ліцеїсти отримали можливість на Покрову на відзначення чергових славних роковин взяти в руки синьо–жовтий прапор і заспівати гімн України на її найвищій горі.
  •  Вересень і жовтень є особливими місяцями для Меморіального комплексу «Дем’янів Лаз». У вересні там згадували трагічну для всіх галичан подію– вторгнення московських окупантів у 1939 році, яке комуністична, а тепер і путінська «неоімперська» пропаґанда називає «визвольним походом»,  як і окупацію частини Донбасу в 2014 році. Михайло ФРЕЇК,завідувач МК «Дем’янів Лаз» поділився історичними фактами щодо цієї трагічної сторінки  історії нашого народу та розповів про заходи щодо вшанування пам’яті загиблих героїв.
  •  «Лиш у натхненні народжується слово» – під такою назвою вийшли замітки про презентації ювілейної книги письменника  Василя Клічака «Копана гора», про яку наш земляк мав нагоду розповісти читачам в рідному селі Рудники та в обласному центрі.
  •  Вперше в ІваноФранківську представили українську класичну літературу в європейському форматі – графічний роман за повістю Івана Франка «Герой поневолі». Два томи видання автори презентували у НД «Просвіта», де поділилися зі слухачами особистими враженнями про літературу та історію з точки зору іноземців.
  •  Європейський день пасічника відзначили у Яремчі. Враженнями від заходу поділився Михайло Рудковський.
  •  Між тим –  більше інформації про заходи, приурочені річниці створення УПА, про фестиваль капусти, вечір жіночої поезії та кілька новин з життя міста. А також календар просвітянина та змістовна традиційна колонка головного редактора. 

Детальніше - тут