Відзначення 150-річчя "Просвіти"

Дивовижне Кобзареве слово на покутських теренах під час «Шевченківських читань»

IMG 0327177 років тому вперше побачила світ священна книга українського народу – Кобзар великого пророка, поета Тараса Шевченка. Але й сьогодні вона залишається взірцем українського п
исьменства і дороговказом української нації.

З нагоди Кобзаревого 203-ліття просвітянська Снятинщина провела свої Шевченківські читання, у яких прийняли участь всі 38 просвітянських осередків краю зі своїми шкільними педагогічними колективами, у середовищі яких вони діють.

  Снятинський міський осередок «Просвіти» (голова Володимир Карий) розпочав читання, як і всі інші осередки району, о 10 годині ранку, провівши їх у місцевому Музеї книги.

Девізом читань тут стали надто злободенні нині Кобзареві слова:

І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люди на землі.

Кожен осередок «Просвіти» по-своєму обирав місце Шевченківських читань (біля пам’ятника Т. Г. Шевченка, у шкільних чи сільських бібліотеках, музейних кімнатах чи світлицях, на вулицях, що носять ім’я поета, тощо).

Учасники читань прилучилися до віщого, дивовижного, запашного слова нашого Генія, творця української літературної мови, в якій і Шевченків національний протестний дух, і непідкупна совість, і любов до рідної землі та її народу – творця.

Райоб’єднання «Просвіта» прийняло звернення до просвітян і краян, щоб Шевченківські читання стали щорічно традиційними, розширюючи коло їхніх учасників з прилученням батьківства та громад поселень краю.

                                                      Голова РО «Просвіта»   

                                                       Мирослав Попадюк