Звіт про діяльність Івано-Франківського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка за 2016 рік

 

Шановні  члени Ради, запрошені, друзі - просвітяни!

Найперше хочу привітати Вас і всіх просвітян краю з 148-ю річницею нашої славної «Просвіти». Пройшло майже півтора століття з часу її створення, а наші головні завдання залишаються такими ж, як і тоді. Це – формування національної свідомості і духовності, відродження українських традицій та історичної пам’яті, виховання молодих будівничих української держави.

Вже стало доброю традицією щорічно в грудні відзначати цю дату звітом про діяльність нашого об’єднання, обговоренням проблем та перспектив. Вважаю, що така практика має поширитися і на кожне районне, міське та міськрайонне об’єднання.

 

1. Організаційна та громадсько-політична робота.

Цього року проводилася позачергова конференція, розширене засідання Ради та чотири рази - засідання Правління.

Важливе значення для нашої діяльності мала регіональна цільова Програми «Просвіта ХХІ століття: на 2013-2016 роки». Ця Програ­ма ініційована та розроблена мною, як депутатом обласної ради і передба­чає всіляку підтримку, в тому числі і фінансову, нашої діяльності з боку місцевої влади, зокрема в закладах освіти, культури, охорони здоров’я, трудових колективах області. Однак в районах Програма використовується явно недостатньо, про що буде мова пізніше. Хочу окремо відзначити наші добрі партнерські стосунки з управлінням культури ОДА (начальник управління В. Федорак), з обласною радою та облдержадміністрацією. Цього року дія програми закінчується, тому нами підготовлено та направлено в обласну раду звіт про її виконання, а також проект нової регіональної цільової програми «Просвіта ХХІ ст.» на 2017-2021 рр.

Одним з найважливіших аспектів діяльності «Просвіти» залишається питання підтримки української мови. Цього року нами було зініційовано круглий стіл про сучасний стан української мови, проведено зустріч з міськими перевізниками про чистоту мови водіями, випущено ряд інформаційних матеріалів про українську мову: спецвипуск газети, радіопрограми на обласному радіо, агітаційні флаєри до дня української мови та писемності, проведено фотозйомку іншомовних рекламних вивісок та направлено відповідне звернення до міської ради, та ін. Також започатковано співпрацю з рухом «За підтримку української мови».

Продовжувалася тісна співпраця «Просвіти» та Церкви, започаткована підписанням Меморандуму в листопаді 2011 р. В школах Тлумацького, Долинського, Галицького районів та інших просвітяни сприяють викладанню священиками у школах катехизму.

Особливо активно наша співпраця з Церквою проявилася у заходах, на підтримку викладання в школах предмету «Основи Християнської етики», зокрема «Просвіта» долучилася до збору підписів, також було зініційовано круглий стіл та конференцію «Християнська етика в школах: проблеми і перспективи викладання» спільно з громадсько-християнським Рухом «Клич» (голова Б. Гоблер) та інститутом післядипломної освіти.

За ревну працю в духовній просвітянській царині хочу подякувати отцям УГКЦ:

- о. декану Дмитру Павлику (Болехів, очолює просвітянський осередок);

- о. Михайлу Мельнику (с. Кривотули Тисменицького р-ну);

- о. Вітольду Левицькому (Долина);

- о. Василю Ужитчаку (Білі Ослави, Надвірнянського р-ну);

- о. Василю Завірачу (с. Залуква Галицького р-ну);

- о. Михайлу Дзюбі (Коломийщина),

- о. Роману Дзюбаку (Маріямпіль),

- о. Оресту Путьку (Івано-Франківськ),

- о. Дмитру Шмігелю (Бурштин).

Однак слід відзначити, що наша співпраця «Просвіти» і Церкви не набула такого масового характеру, як за часів митрополита А. Шептицького. В основному маємо співпрацю на сьогодні  тільки з греко-католицькою церквою. Мусимо налагодити її з усіма українськими церквами області.

Успішно продовжувалася реалізація проекту «Нова українська родина», ініційована та розроблена заступником голови та депутатом обласної ради Д. Захаруком, яка затверджена обласною радою. Селище Маріямпіль перетворюється в центр по відродженню української родини. В рамках Програми проведені конференції та щорічні прощі  молодих родин в останню неділю червня до ікони Божої матері в Маріямполі. В цьому селищі закладено парк біблійних рослин та дерев. Хочу відзначити роль просвітянина, професора В. Боцюрка.

Серед іншого тут хочу відзначити проведення в Народному  домі «Просвіта» круглих столів. Так було успішно проведено такі круглі столи: приурочений Міжнародному дню рідної мови, на тему «Росія чи Московія? Відновлення історичної справедливості», на підтримку викладання християнської етики в школах.

Цього року в НД «Просвіта» було проведено чимало благодійних акцій для допомоги переселенцям, хворим дітям, потребуючим жителям міста. Проводилися безкоштовні роздачі одягу та побутових предметів, циркові вистави, на кінець грудня запланований благодійний арт-фестиваль.

Голова обласної «Просвіти» брав активну участь у заходах та обговоренні питань пов’язаних з реформою і децентралізацією влади, як член відповідної експертної комісії та робочої групи.

Доволі успішно цього року проведено просвітянський дитячий відпочинковий табір «Нам пора для України жити», зініціований Галицьким райоб’єднанням (голова В. Грицюк), в якому взяло участь майже 80 дітей з 4-х районів. Особливо слід подякувати за допомогу в проведенні табору Сергію Сивачуку та очолюваній ним організації «Цивільний корпус «Азов».

Добре слово слід сказати про діяльність «Молодої Просвіти» (голова Є. Бардяк), якою було організовано ціла низка заходів, в тому числі «Франкові читання» в районах, одягання пам’ятників у вишиті сорочки до Дня вишиванки, фестиваль документального кіно, екологічна виставка «Думайдан», де обговорювалися пропозиції до екологічного закону України, а нещодавно проведено презентації звіту «Ті що пережили пекло» (спільно з Рожнятівським і Долинським районними обєднаннями).

Цього року значно активізувалася співпраця з молодіжними громадськими організаціями, щотижня в НД «Просвіта» збираються активісти з Цивільного корпусу «Азов», громадсько-християнського руху «Клич»; проходили заходи інших організацій: «Пласт», «Січ», «Правий сектор», «Школа шляхетних українок», «Контроль» та ін. Варто відзначити факт, що до Народного дому приходить значно більше молоді ніж раніше.

Членами лекційних груп було здійснено більше 50 виїздів у райони для читання лекцій про здоровий спосіб життя, на історичну та краєзнавчу тематику, для підвищення політичної грамотності для учнів, студентів, вчителів, бібліотекарів. Найактивнішими лекторами були Є. Романишин, С. Волковецький, Д. Захарук, М. Пахолок, С. Геник.

За ініціативи голови Богородчанської «Просвіти» В. Бабія випущено серію інформаційних листівок «Літературна пам'ять» (про ювілярів –прикарпатських літераторів, краєзнавців, громадських діячів).

В жовтні у НД «Просвіта» відбулася виставка, приурочена 25-річчю незалежності України, на якій було представлено експонати та стенди з усіх районів області, що показували процес творення державності на теренах Прикарпаття. Ініціатором виставки був член Ради Ярема Петрів. Акцію підтримав голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

Заснований у 2014 р. Музей Народної шани Т. Шевченка приймає багато відвідувачів – учнів шкіл, студентів університетів, вчителів, гостей та жителів міста. Майже кожного тижня в музеї проводяться різноманітні заходи: художні читання, творчі вечори, презентації книг, круглі столи. Екскурсії в музеї часто проводять молодий працівник Народного дому Андрій Фуштей та професор Інституту післядипломної освіти Марія Федунь – цьогорічний лауреат премії ім. М. Підгірянки

Важливим напрямком була і залишається ідеологічна робота. Наше видання «Галицька Просвіта» (гол. редактор Б. Вівчар), як і всеукраїнське «Слово Просвіти» залишаються головними рупорами «Просвіти». Активними дописувачами є ВасильГлаголюк, Богдан Глібчук, Володимир Ференц, Михайлина Боднар, Василь Бабій та багато інших.

Цього року обласне об’єднання посприяло у випуску газети Косівської «Просвіти» «Рідне слово» (редактор Б. Глібчук, розробка М. Січка) та сільської газети просвітянського осередку села Хмелівка «Громада» (редактор В. Бабій, розробка М. Січка).

Важливими заходами поширення просвітянської ідеї були робота книгарні (відпов. І. Заграновський), інформаційного стенду та веб-сайту (відпов. М. Січка).

На обласному радіо на хвилі 72.92 FM підготовлено, записано і зроблено монтаж 45 просвітянських програм по 30 хвилин, 11 програм по 45 хвилин – радіожурнал «Ярославна», 11 просвітянських програм по 15 хвилин на проводовому радіо Участь брали Степан Волковецький, Михайло Січка, Дмитро Захарук, Євген Романишин, Євгенія Бардяк, Галина Дзьоба, Наталія Синиця, Віталій Грицюк, Василь Жураківський, Петро Арсенич, Марія Турчин, Надія Легун, Надія Самборська, Устина Лялик та інші активісти (редактор програм М. Боднар).

Десятки інтерв’ю з просвітянами прозвучали на ефірах радіо «Дзвони» (відпов. М. Солодчук). Гостями радіо були Богдан Борович, Василь Жураківський, Михайло Січка, Євген Романишин, Леся Палагіцька, о. Михайло Дзюба (Коломийщина), о. Роман Дзюбак (Маріямпіль), Володимир Боцюрко, Євген Баран, Василь Бабій, Сергій Сивачук та інші.

Активну роботу нашого обласного обєднання відзначили і в Центральному Правлінні «Просвіти». Цього року нагороди «Будівничий України» отримали: Марія Рибчак, Роман Касіян, Олег Вівчаренко, Ігор Котик, а ще 3 кандидатури вже розглянуті та підтримані.

На наше переконання, ключовою тезою ідеологічної роботи має бути те, що успішну українську державу можна побудувати лише на основі української ідеї.

 

2. Культурно-масова діяльність.

2016 рік був оголошений роком Івана Франка, «Просвіта» активно долучилася до вшанування його пам’яті. Було проведено заходи до дня народження та річниці смерті Каменяра, провоедилися щотижневі радіо читання віршів на обласному радіо, випущено інформаційні листівки, проведено запис відео програми з піснями на слова Франка, … Також було багато виступів просвітян на конференціях, віче, зібраннях…

Також цього року започатковано 2 фестивалі: обласний фестиваль пісенний «Історія України в народних піснях» та всеукраїнський фестиваль ліричної поезії «Мовою серця».

Окрім цього в 2016 році просвітянами краю проведено більше сотні різноманітних заходів культурно-просвітницького плану. Охопити все в одному виступі можливості немає. Тому зупиняємося на найбільш важливих.

1 січня просвітяни долучилися до поїздки у Старий Угринів до меморіалу Степана Бандери, а 3-го в НД «Просвіта» було проведено тематичний вечір на його честь.

«Різдво в Просвіті» відбулося за участю більше 20 громадських організацій, в тому числі і організація переселенців зі Сходу України. Цього року програма великий успіх про що свідчать подяки присутніх. Кожного року учасників стає все більше, громадські організації все більше горнуться до «Просвіти». У січні відзначили День Злуки та річницю бою під Крутами, було поставлено патріотичну виставу на слова нашого активіста Миколи Кардащука.

У лютому проводили заходи приурочені пам’яті Героїв Небесної Сотні, відзначали День рідної мови та річницю народження Лесі Українки.

Березневі дні були наповнені Шевченківськими читаннями, урочистостями до дня народження Кобзаря, заходом «Не промовчи Шевченка у собі». До Всесвітнього дня поезії був організований вечір поезії про АТО. Велику кількість учасників (понад 40 вокалістів та колективів) зібрав згаданий вище фестиваль «Історія України в народних піснях».

У квітні проводилися зустріч з перевізниками міста (про українську мову та музику в громадському транспорті), відбулася презентація книжки Адель Станіславської «Правда і кривда».

В травні за участю багатьох колетивів області відбулися «Великодні забави, де проводилися майстер класи з виготовлення писанок, танцювалися гаївки, тощо. Традиційно 22 травня організовано похід громадськості до пам’ятника Шевченка в день його перепоховання в Україні, біля пам’ятника організовано віче, а також відбулися читання Шевченкових творів. Також у травні відбулася презентація книжки Василя Клічака «Вздовж дарованих Богом днів», мистецький проект «Виколисана на українських піснях» (Романія Микитчук), святочна академія пам’яті Миколи Саєвича.

У червні було організовано круглий стіл «Росія чи Московія? Історична справедливість», який отримав значний резонанс серед істориків, політологів, громадських діячів краю. Після крулого столу заплановано проведення наукової конференції в Прикарпатському університеті, направлено відповідні звернення в школи, ВУЗи, науково-дослідні інститути.

На Зелені свята, вже традиційно, відбулося нагородження лауреатів премії ім. Марійки Підгірянки в Білих Ославах

Також вихованці нашого Клубу обдарованих дітей взяли участь у Міжнародному фестивалі «Ключборзьке треллє», який проходив у Польщі та всеукраїнському фестивалі «Зорі Яремче».

З ініціативи Марії Солодчук провели творчі зістрічі з студентами коледжу технологій та бізнесу, де урочисто прийняли да лав просвітян 30 молодих студентів, які активно долучаються до просвітянської роботи. В останню неділю червня відбулася проща просвітян до Маріямпільської чудотворної ікони Матері Божої. Впродовж місяця відбулася презентації книжок: «Модерний націоналізм» Віктора Тимченка та збірки «Забута самотність або вовки і люди» о. Романа Паньківа.

Липень відзначився проведенням круглого столу та конференці на тему викладання християнської етики в школах області. Також відбулися: презентація віокліпу «Поету національної гідності присвячується…» (пісні на слова І. Франка), виїздний концерт в с. Камінь на Рожнятівщині (до річниці заснування місцевої церкви) та вечір пам’яті до 75-річчя від дня смерті Б. Лепкого. Вихованці Клубу обдарованих дітей взяли участь у Всеураїнському фестивалі «Золота долина» в с. Розсільна (фестиваль зініціював член Ради обласної «Просвіти» Н. Мартинець). До 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця було приурочено цілу низку заходів: вечір героїчної поезії молодих авторів, показ патріотичного відеофільму, участь у ході патріотів до пам’ятника Є. Коновальцю та віче за участю громадських патріотичних організацій.

Доволі насиченим на заходи був серпень: успішно відбувся згаданий вище молодіжний відпочинковий табір «Нам пора для України жить», організовано виїзний концерт Клубу обдарованих дітей в с. Темирівці, проведено концерт до 160-річчя народження І. Франка, концерт ансамблю «Квіти Ромену» в міському парку.

Окремим словом слід згадати проведення Всеукраїнського фестивалю ліричної поезії «Мовою серця», участь в якому взяли учасники з майже усіх областей України, а фестиваль отримав дуже добрі відгуки на творчому просторі України.

Також не можна не згадати захід приурочений до дня Незалежності – вшанування просвітян, які внесли велику лепту у відродження української Незалежності і за станом здоров’я не можуть відвідувати заходи в НД «Просвіті» - нагородження їх на дому пам’ятними сувенірами, книжками та подарунками.

Починаючи з осені в актовому залі НД «Просвіта» розпочався ремонт, тому ми були дещо обмежені в можливостях проведення заходів. Однак заходів все одно проводилося достатньо.

У вересні була організовано святковий концерт до Дня знань у міському парку, проведено молодіжний вечір до дня Віри, Надії і Любові.

У жовтні в НД «Просвіта» відбулася виставка матеріалів про становлення державності на теренах Прикарпаття за участю міського голови Івано-Франківська, заступників голови ОДА та представників усіх районів області.  Ініціатор  - член Ради Ярема Петрів. Також на високому рівні відбулося відзначення 10-річчя колективу НД «Просвіта» «Квіти ромену» - керівник О. Турок.

В листопаді за підтримки обласного обєднання відбувся концерт відомого гурту «Тінь сонця», організовано виставку до дня Голодомору, проведено літературно-музичну композицію пам’яті І. Франка. Також разом з «Молодою Просвітою» та Рожнятівським та Долинським районними об’єднаннями організовано презентацію звіту «Ті що пройшли крізь пекло» - про знущання над полоненими на Сході України.

До Дня української писемності та мови підготовлено та розповсюджено флаєри з цікавою інформацією про українську мову.

В грудні організовано запис новорічної відеопрограми Клубу обдарованих дітей, взято участь у круглому столі до 25-ї річниці референдуму.

До кінця року заплановано ще проведення Андріївських вечорниць, Андріївських зустрічей з письменниками Прикарпаття, організація благодійного фестивалю «Арт».

Отримало великий резонанс і в місті та області регулярне проведення відпочинкових вечорів в останню неділю кожного місяця «Кому за 40…» та щоквартальне проведення «Українських вечорниць».

Варто відзначити вагомі здобутки вихованців Клубу обдарованих дітей (керівник Руслана Денега). Цього року вони взяли участь у багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалях, звідки привозили пам’ятні призи і нагороди. Також Клуб обдарованих дітей брав участь у багатьох заходах Івано-Франківська: Новий рік, Розколяда, Шевченківські дні, День міста, День захисту дітей, День молоді, «Паркові зустрічі», День знань, тощо.

 

3. Військово-патріотична робота.

Активно працює секція військово-патріотичного виховання молоді (керівник С. Шмат). В Народному домі щодня проходять тренування молоді по системі східних єдиноборств. Вихованці секції взяли участь у багатьох міжнародних турнірах, де здобули багато нагород.

В НД «Просвіта» мали місце благодійні концерти, кошти з яких були перераховані на рахунок АТО.

Протягом року ми надавали зал для проведення зборів молодіжних патріотичних організацій: «Азов», «Січ» «Пласт», «Правий сектор», «Сокіл», «КУН» та інших.

На особисте звернення керівників ОДА та враховуючи ситуацію в НД «Просвіта» розміщені структури сприяння  переселенцям з Криму та Донбасу, що створює певні труднощі в діяльності Народного дому. З цим питанням ми звернулися до голови ОДА, чекаємо вирішення.

 

4. Видавнича діяльність, робота ВГЦ «Просвіта».

  1. 1.За 2016 рік видавництвом «Просвіта» випущено 32 назви книг, брошур, журналів на суму 53810 гривень.

Серед художньої літератури твори місцевих авторів-просвітян: Д. Захарук «75» вибране», Р. Дворський «Глибокі роки», «Довірся серцю», І. Ярич «Цирк на дроті», В. Бабій «Казка про метелика», А. Павлишинець «Збірник текстів», В. Гук «Афоризми», «Шлях до волі», В. Бабій «Євангеліє від Євгена», «Підпільний Кіндрат», «Євген Паранюк», Ю. Кацуляк «Фелікс Гербут», В. Бабій «Івано-Франківськ», медичний коледж «Захист вітчизни», С. Мазурик «Говірки і побут Опілля», О. Богачевська «Методичка», Р. Бойчук «Мовою серця».

2. В магазині «Українська книга» за 11 місяців реалізовано книг, журналів на 62789 гривень.

Витрачено:

На придбання літератури для книгарні – 37 838,31 грн

На оплату праці – 22 780,47 грн.

На обслуговування касового апарату та банківські послуги 1800 грн.

3. Від оренди приміщень за 3 квартали надійшло 50 829,84 грн. плюс залишок з 2015 року - 11 662,72 грн.

Ці кошти витрачено на:

1) матеріли для обслуговування та поточного ремонту Народного дому «Просвіта» - 55 871,61 грн. (демонтаж старих і монтаж нових вікон, будівельні матеріали (вапно, цемент, ґрунтовка, тощо), електротовари (розетки, вимикачі, лампи галогенні та світлодіодні), обслуговування оргтехніки);

2) комунальні послуги – 6042,03 грн.

Всі одержані кошти від оренди приміщень використовуються згідно рішення обласної ради для придбання матеріалів для поточного ремонту та оплати за комунальні послуги НД «Просвіта».

4. У зв’язку з нерентабельністю утримання автобуса його передано в оренду. Від оренди автобуса в цьому році одержано 10800 грн. Орендна плата використовується на придбання матеріалів для ремонтних робіт та поповнення обігових коштів книгарні та на проведення виїздних концертів.

 

5. Фінансово-господарська діяльність.

На бюджетний рахунок за 11 місяців надійшло 659 129,70 грн (до кінця року 754 400,00 грн).

Витрачено:

Оплата праці –                                460 776,77 грн

Оплата електроенергії –                             99 799,90 грн

Матеріали для поточного ремонту –         42 659,35 грн

 

На благодійний рахунок станом на 01.12.16 надійшло 106 551,52 (з них 37 902,98 цільові – на нестандартне приєднання до електромережі). Залишок на початоку року – 4159,85 грн.

Витрачено: 67 480,39.

Основні витрати: проведення молодіжного табору, премія ім. М. Підгірянки, заправка автомобіля для виїздів у райони, придбання та ремонт музичної апаратури, придбання книг, квітів, друк банерів, афіш, грамот, подяк, передплата видань (в т.ч. і для просвітян), канцтовари, ремонтні роботи, тощо.

З обласного бюджету на УКБ ОДА виділено 170 тис. грн для ремонту актового залу (вартість всіх робіт згідно кошторису становить 801 887 грн, минулого року виділено 200 тис. грн., Інститутом «Діпроміст» розроблено робочий проект на реставраційні роботи приміщення актового залу - 58 тис. грн., утеплення стелі над приміщеннями Народного дому 142 тис. грн.). Вже виконано ремонтні роботи в актовому залі. 78 800 виділено з міського бюджету – на розпис стелі і декорації стін.

Загалом цього року виконано такі господарські роботи:

  1. 1.Ремонт, фарбування, шліфування і лакування підлоги в кімнатах 9, 11, 12, 13, замінено 3 вікна на енергозберігаючі.
  2. 2.Замінено електропроводи в актовому залі.
  3. 3.Проведено шпаклювання, штукатурні роботи, фарбування стін і стелі
  4. 4.Відновлено розписи на стінах та відреставровано художні скульптури на стелі та над сценою (актовий зал).
  5. 5.Встановлено електрокотел і 3 батереї в актовому залі.
  6. 6.Замінено електролампи в трьох люстрах на економні LED.

До кінця року плануємо: встановити відреставровані бра на стінах, закінчити художнє оформлення актового залу, придбати гардини на вікна і докупити 60 крісел.

Продовжуючи давню просвітянську традицію я, як голова обласного об’єднання, як і всі голови районних об’єднань, цей рік як і п’ять попередніх роки працював безоплатно, на  громадських засадах, чим зекономив для «Просвіти» більше 150 тис. грн. Також на громадських засадах завжди працювали і працюють голови районних, міських, міськрайонних об’єднань. Хочу їм подякувати. Це наші ветерани: Василь Глаголюк (Коломия) і Галина Дзьоба (Тлумач), Василь Бабій (Богородчани) і Богдан Березицький (Надвірна), Василь Нагірняк (Верховина) і Богдан Глібчук (Косів), Оксана Тебешевська (Калуш) і Катерина Тусик (Долина) та багато інших активістів, які складають наш золотий просвітянський кадровий фонд.

Хочу висловити також щиру подяку колективу ОТБ «Галичина» (ген. директор, член нашої Ради О. Бабій) за висвітлення просвітянських заходів,  ОДТРК «Карпати» та радіо «Дзвони», редакціям Інтернет-видань міста та області за інформаційну підтримку нашої діяльності.

 

6. Наші проблеми.

1) Недостатня системність роботи по реалізації концепції  відродження «Просвіти» в кожному населеному пункті, навчальних та трудових колективах області, зокрема по роботі  з молоддю.

2) Відсутність належної фінансової підтримки діяльності районних та міських об’єднань. Більшість районних, міських просвітянських активістів майже  не використовують згадану Програму «Просвіта ХХІ століття» для фінансування  своїх об’єднань. 

3) Абсолютно недостатній рівень інформування про діяльність об’єднань, наявних осередків «Просвіти». Недостатньо висвітлюється їх робота на сторінках просвітянської преси. 

4) Обсяги передплати просвітянських видань «Галицька Просвіта» та «Слово Просвіти» в районних та міських об’єднаннях є явно недостатніми. Наші звернення з приводу  цих питань на місцях часто ігноруються.

 

7. Наші перспективи вбачаємо в подальшій реалізації концепції відродження «Просвіти» в кожному населеному пункті, навчальних та трудових колективах області та Меморандумів співпраці «Просвіти» і Церкви та «Просвіти» і «Пласту» на основі регіональної цільової Програми «Просвіта ХХІ століття» на 2017-2021 роки. Ця діяльність передбачає активізацію роботи з молоддю та системну роботу всіх просвітянських об’єднань та осередків.

Як основне завдання нашої «Просвіти» вважаю передачу славної просвітянської традиції молодому поколінню. Думаю буде добре, якщо кожен із нас, активістів, вважатиме своїм обов’язком залучити до просвітянської діяльності декількох молодих людей.

При вході в Народний дім ви бачите гасло «Боротьба за Україну продовжується». Це наша просвітянське гасло. Ми були і залишаємося вірними великій українській ідеї та просвітянській традиції.

На закінчення хочу висловити впевненість, що в Новий 2017 рік просвітянська громада нашого краю входить, як громадсько-політична сила, згуртована національною ідеєю і прагненням служити українському народові.

 

Слава Україні!