Відзначення 150-річчя "Просвіти"

Вітання з 25-річчям Незалежності України

Вітання з 25-річчям Незалежності України

 

 

 

 

 

 

Шановні КРАЯНИ!

ДОРОГІ ПРОСВІТЯНИ!

 СВЯТКУЄМО ЮВІЛЕЙ – 25-ту РІЧНИЦЮ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Від імені тих, хто проголошував Незалежність України, ухвалював Декларацію про державний суверенітет і Конституцію України сердечно вітаю вас із нашим національним святом – Днем Незалежності України.

25 років – це мить для історії. Але вперше від княжих часів майже через сім століть ми маємо чвертьстоліття державної Незалежності.

Безумовно, 24 серпня 1991 року навічно увійшло в історію нашої державності, започаткувавши нову епоху в житті українського народу. Абсолютно леґітимно, на основі міжнародного права, Актом Незалежності закріплено наші одвічні прагнення до державного національного відродження, буття і свободи. Це незаперечна правда. Але є також інша правда. Свято Незалежності, на жаль, уже втретє відзначаємо в умовах смертельної загрози для Держави і майбутнього нації. Імперська Москва захопила Крим і веде відкриту аґресію на Донбасі. У цій жорстокій війні на сході гинуть молоді патріоти – цвіт нації.

Та хай скорбота не оселиться в наших серцях, а лише стійкість, мужність, віра, бо це – новітня битва за незалежну Україну. І ми переможемо в ній. Іншого не дано. Бо ж заповідав наш Пророк: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!»

Шановні краяни! Вірмо, працюймо й борімось! З нами Господь і весь цивілізований світ! Перемога – за новою Україною. Головне – чесно робити свою справу, подолати внутрішнього ворога – корупцію, ізолювати п’яту колону, згуртувати суспільство, зміцнитися духом. Так, це важке випробування, але воно було неминучим. Адже сам факт проголошення Незалежності України вступив у протиріччя з політикою Московії, яка завжди була й залишилася імперською. Та йде самоствердження Української Держави у протистоянні з давнім ворогом. І це робить нас дійсно сильнішими, згуртованішими й насправді незалежними. Важливим етапом нашого самоствердження мають нарешті стати реформи економічні, соціальні, військові, правоохоронної сфери, судової системи та інші. Саме вони дадуть поштовх до покращення життя, утвердження справедливості в суспільстві, гідності й гордості українців.

Майбутнє вартує нашої жертовної праці.

З Днем Незалежності, українці!

 

Степан ВОЛКОВЕЦЬКИЙ, голова ІФ ОО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, народний депутат 1-го та 2-го демократичних скликань