Тарасовим словом очищати душі

Нас до глибини душі вражає любов Шевченка до України. Він перший полюбив її,  як син кохає неньку, хай стару, слабу, змарнілу, бідну. І ми любимо його за це. Нас просто не існує без Шевченка. У ньому – вся історія наша, все буття і всі наші мрії. Тому, коли настали березневі Шевченківські дні і старші і менші потягнулись у НД «Просвіта» на відзначення його роковин. А вони проходили дещо по-особливому. Цього разу поезію Т. Шевченка в солоспівах українських композиторів творили знані і поважні виконавці заслужена артистка України Світлана  Суховій (сопрано) та викладач Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського Маряна Стахмич-Грицей (фортепіано).

Прозвучали твори «Думи мої», «Чого мені тяжко», «Три шляхи», «Ой маю, маю, я оченята», «Утоптала стежечку», «Єсть на світі доля», «Якби мені черевички», «Плавай, плавай лебедонько», «Не тополю високую», «Нащо мені чорні брови», «У гаю, гаю»,  «Садок вишневий коло хати», «Реве та стогне Дніпр широкий» арія Катерини з опери «Катерина». Музику до них написали М. Лисенко, К. Борисюк, Я. Степовий, А. Штогаренко, В. Заремба, М. Маркевич, Д. Січинський, М. Аркас та В. Косенко.

А між цими творами читали поезії які заздалегідь старанно готували до свята студенти національного мед університету Ольга Стельмах, Христина Ярема, викладачі Марія Гуцол, Микоал Кардащук, вихованки Клубу обдарованих дітей Маряна Королюк та Юлія Баднарук, учні ЗОШ №16 Назар Мандич та ЗОШ №21 Софійка Бойко, Надія Гриців – керівник літературного гуртка Центру патріотичного виховання учнівської молоді ім. С. Бандери, поважний просвітянин Іван Івасишин, завідуючий музеєм шани Т. Шевченка П. Арсенчи і найменші виконавці, яким батьки змалку привчають до мудрого Шевченкового слова п’ятирічна Діаночка Боднар. Всіх їх дуже тепло сприймали присутні, з великим оваціями, бо справді говорили вони від душі і зростила їх, як і Шевченка, пісня і дума народу. Йдуть вони до нього, йдуть, хоч стежка стелиться терново, Йдуть і йдуть – без ліку і числа, Щоб вогнем Тарасового слова, Очищати душі і тіла.

Михайлина БОДНАР, завідуюча культурно-масовою роботою обласної «Просвіти».

 

Гарним доповненням до заходу була «Вишивана Шевченкіана» відповідального секретаря міської «Просвіти» Н. Синиці.