А нас все більше…

IMG 6461Поки що найбільш рейтинговими заходами в обласному народному домі «Просвіта» є вечори відпочинку для людей дорослого скажімо поважнішого віку.

 

Вони набрали такого резонансу, що можна було б навіть не робити заздалегідь якихось окремих оголошень. Всі знають, що вони відбуваються останньої неділі місяця в осінньо-зимовий період о 16 год, а весняно-літній о 17 год. За чотири роки їх проведення майже всі стали знайомі одні з одними запрошують своїх ще нових друзів. І так було вже останнього разу багато, що в залі для всіх бажаючих не вистачало сидячих місць. Було б добре, щоб такі вечори проводилися і в районах. Подружжя Бойчуків  з Коломиї, яке було на вечорі, зізналося, що вони з дружиною вже по днях рахують, коли то буде відбуватися вечір. Поїздом їдуть до нас і назад.

А останнього разу їх визнано ще й кращою танцювальною парою, за що в подарунок отримали збірку поезій нашого колишнього голови Долинської «Просвіти», який нещодавно відійшов у засвіти В. Олійника «Йордань-вода».

Чимало наших краян, які проживають в обласному центрі за зиму забирають до себе своїх родичів. Та щоб їм не було сумно приходять з ними до нас. Вони згадують свої молоді роки, народні пісні, які лилися в селах звідусіль і тоді, коли працювали у ланці на колгоспному полі, і на тоці, де сушили збіжжя, та й просто, коли сходилися біля чиїсь хати і співали, співали, хоч руки були вже дуже натруджені. А якщо вже йшли з сільського клубу, то чути їх було на все село. На вечорі хоч їхні ноги вже не до танцю, танцюють тут вже їхні діти, вони співають пісень разом із всіма присутніми в залі, а голос їхній ще дзвінкий і дуже мелодійний. Тут їм, ще духу додає фольклорний гурт «Пшеничне перевесло»,  затягнувши величаво пісню «Якби я мала крила орлині», а Надія Самборська «Ой не сама не сама калину ламала» та інші. Присутній Степан Дасевич  написав і прочитав свій новий вірш про весну і весняні  передчуття, про оновлення природи і наших душ.

На вечорі відпочинку завжди має місце інформаційний блок. Тут знайомлять присутніх з просвітянськими новинами за місяць.

Завжди нагалувалося на таких вечорах, що у державі йде війна, а що ми можемо і чим можемо допомогти в тилу. Так ось постійна відвідувачка таких вечорів Євгенія Кудла розповіла як вони з іншими жінками, які працюють в ЗОШ №16, наробили  двадцять відер вареників для бійців АТО, 20- по 10 літрів, 3 – по 25 літрів.

А на вечорі вона разом з Євгенією Гловяк, обидві членкині обласної організації «Жіноча громада», приготували для бажаючих канапки та узвар.

Танцювальні мелодії дарував дует «Гордій» Люба  та Петро.

Кожен вечір відпочинку не подібний на інший, змістовний і цікавий про це свідчать відгуки.

 Михайлина БОДНАР, автор проекту, завідувачка культурно-масовою роботою.

Кілька фото із заходу

IMG 6484IMG 6493IMG 6497IMG 6498IMG 6503IMG 6505IMG 6507