Відзначення 150-річчя "Просвіти"

Зупинімо політичні репресії!

Зупинімо політичні репресії!Мітинг протесту проти політичних репресій в Україні з вимогою закрити всі сфабриковані кримінальні справи пройшов перед будинком правосуддя в Івано-Франківську. Зініційований він ОО ВО «Батьківщина» і підтриманий Івано-Франківською обласною організацією Народного Комітету захисту України. Протестувальники тримали лозунґи: «Ні – політичним репресіям!», «Не вір, не бійся, не проси!», «Просвіта» – проти політичних репресій!», «Косівщина підтримує Юлію Тимошенко» та інші.

– Судилище над Юлією Тимошенко – людиною, патріоткою, лідером опозиції – це судилище над Україною, над кожним із нас, – наголосив, відкриваючи акцію, заступник голови ОО ВО «Батьківщина» Олександр Левицький. – Не захистимо її сьогодні, не захистимо себе завтра…

– Цей процес засвідчує, що нова влада будує тоталітарну державу, – висловив переконання заступник голови обласної ради Василь Гладій. – Обласна рада, її депутатський корпус більшістю засудив політичні розправи і політичні репресії. І цю позицію підтримують прикарпатці. У ці дні відбуваються акції протесту в цілому краї. Так, віче в Снятині засудило розправу над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценком та іншими опозиційними політиками. Люди вимагають від виконавчої влади: «Зупиніться! Припиніть репресії!..»

– Цю ж думку продовжив один із лідерів ОО ВО «Батьківщини» Юрій Романюк. Він нагадав, що Гітлер, посилаючи німців на війну, запевняв їх: я звільняю вас від такої химери як совість. Нині від такої «химери» звільнив українські суди Янукович… Але хто сіє вітер – пожне бурю. І ми доб’ємось, що праведний суд таки настане. І на ньому судитимуть нинішніх організаторів судилищ…

– Поверну вас, шановне товариство, у 2004 рік, коли фальшування результатів виборів вивело людей на Майдан. І брехня була викрита й відкинена, – звернувся до учасників акції співголова Івано-Франківської ОО НКЗУ, голова ОО ВУТ «Просвіта» Степан Волковецький. – Та не були покарані фальсифікатори. Безкарність вивела їх на вершину влади, яку вони повернули проти правди, справедливості, добра українського народу. Вони переслідують опозицію, судять молодих патріотів-тризубівців за їхній державницький чин… Терпіти цього не можна. Боротьба проти існуючого режиму – свята справа українців. Бо таки маємо побудувати українську Україну.

Учасники протесту одноголосно ухвалили резолюцію акції протесту «Зупинімо політичні репресії!»


Резолюція

учасників акції-протесту «Зупинімо політичні репресії!»

проти переслідування Лідера Української опозиції Юлії Тимошенко

Підсумки першого місяця політичного судилища Юлії Тимошенко показали, що нічого спільного з правосуддям воно не має.

Увесь світ та вся Україна стали свідками жорстокої політичної розправи Януковича над своїм головним опонентом, над найпотужнішим лідером справжньої опозиції, лідером суспільної довіри Юлією Тимошенко. Цинічний спосіб провадження судового процесу, у якому Тимошенко фактично позбавлено гарантованого Конституцією Укра-їни права повноцінно захищати себе, викликає справедливе обурення як прикарпатців, так і авторитетної громадськості країни, світового співтовариства.

Це – цинічний і брутальний фарс, в останньому акті якого саме за захист інтересів України мають ув’язнити Юлію Тимошенко, але не як людину, колишнього чиновника, а як символ опозиції, як найвизначнішого державного діяча, який протистоїть режиму Януковича та його клану.

Ув’язнена опозиція сьогодні – це безконтрольна влада завтра. І ми, учасники протестної акції, це добре розуміємо, але украй необхідно для інтересів усієї нації, усього народу, щоб це розуміло все суспільство.

Розправа над Юлією Тимошенко відкриє шлях до тисяч і мільйонів інших таких же розправ. І над політично неугодними режиму, і над пенсіонерами, і над лікарями, вчителями, і над майже добитим владою малим бізнесом, і над політично активною молоддю – над усіма, хто проти сповзання країни до стану феодально-кримінальної олігархії та проти знищення української національної ідентичності.

Нинішня «справа Тимошенко» стосується не тільки особисто її. Вже зараз видно, як влада намагається залякати, посіяти зневіру і страх серед тих, хто ще не втратив здат-ність боротися за свої національні, соціальні та політичні права. Отже, «справа Тимошенко» – своєрідний Рубікон. Якщо влада його перейде, то далі зупинити репресивний каток буде неможливо. Нас, українців, розчавлять тихо, поодинці і захистити не буде кому.

Ми, учасники протестної акції «Зупинімо політичні репресії!», звертаємось до всього українського суспільства не бути байдужими і зрозуміти, що суд над Тимошенко – це сумна українська перспектива, яка стосується як тих понад 11-ти мільйонів людей, які проголосували за неї в другому турі на президентських виборах, так і всіх тих, хто голосував за іншого кандидата, але зараз разом з усіма нами щодня відчувають на власній шкірі усі радості «покращення життя вже сьогодні».

Вимагаємо від Президента України Януковича та Печерського районного суду м. Києва:

1. Закрити всі кримінальні справи проти Ю. Тимошенко, звільнити Ю. Луценка та інших політв’язнів.

2. Припинити репресії будь-яких політичних сил, які мають інше бачення політичного розвитку та майбутнього країни.

3. Припинити боротьбу з політичними опонентами та опозиціонерами методами фальшивого кримінального переслідування, тиску, шантажу, залякування, застосування грубої фізичної сили і терору проти них. Руки геть від Юлії Тимошенко!

4. Відновити свободу слова, припинити цензуру новин на телебаченні й усунути маніпулятивно-зомбуючі технології на політичних ток-шоу.

Прийнято на акції протесту «Зупинімо політичні репресії!» 02.08.2011 року, м. Івано-Франківськ