Підбиття підсумків реалізації проекту «Молодої Просвіти» області «Недільна школа»

У рамках підбиття підсумків реалізації проекту «Молодої Просвіти» області «Недільна школа», який тривав у с. Витвиця Долинського району понад два місяці, тут минулої неділі відбулося урочисте зібрання. Проект включав навчання дітей комп’ютерної справи, виховання вокальної і драматичної майстерності, організації власної справи, зокрема, зеленого туризму.

І ось за короткий час результати були продемонстровані перед жителями й гостями села. Його підсумки підбила голова «Молодої Просвіти» Євгенія Бардяк, яка розповіла про те, як проходило навчання, хто його організовував і проводив. Скажімо, лише на комп’ютерних курсах навчалось більше півсотні селян різного віку. А ще були курси планування власної справи, відбувалися заняття у драматичному та вокальному гуртках...

Тут, у рідному селі, на урочистості був присутній і виступив голова обласної «Просвіти» Степан Волковецький. Він наголосив на необхідності об’єднуватися в «Просвіті», відновлювати просвітянські традиції, створювати активні осередки в селах, які би мали об’єднувати священика, директора школи і вчителів, працівників культури і медицини, усіх свідомих громадян. Маючи в кожному селі такий актив, можна розраховувати на утвердження української національної ідеї, збереженні історичної пам’яті через відповідні заходи з ушанування наших визначних діячів, написання історії кожного села, створення просвітянсько-церковних хорів, драмгуртків, а також на формування відповідної політичної свідомості, виховання молодого покоління на українських національних традиціях, проведення заходів із благоустрою сіл, створення економічних структур і багато іншого.

Тобто йдеться про те, щоб кожне село жило активним громадським життям. А це буде тоді, коли і священик, як за часів митрополита Шептицького, і сільський голова, і вчитель, і працівник культури будуть об’єд-нані однією метою і національною ідеєю. Якраз «Просвіта» є тим інструментом, з допомогою якого це можна зробити. 

Про перший досвід говорила також депутат райради Катерина Олійник, а сільський голова Богдан Бандра подякував «Просвіті» за увагу до Витвиці й наголосив, що такі проекти будуть корисні для кожного села Прикарпаття.

Марія Солодчук,

Михайлина БОДНАР